IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Захід відстає від Росії і Китаю

13.03.2012

Захід відстає від Росії і Китаю

Так, але не так, як ви думаєте. Росія і Китай точать свої кібер ножі і вже добре поінформовані, як їх використовувати. Російські війська таємно проникли в економіку Естонії в 2007, в уряд і банки Грузії в 2008 році. Народно-визвольна армія численних китайських воїнів вже давно встановлює "логічні бомби" і "пастки" в інфраструктурі США. Обидві країни мають доступ до технологій, грошей і розуму, і мають більше місця для шкідливого маневру, ніж законопокірні західні демократії, готові боротися з кібер війнами «як-небудь».

Це те, що говорять нам панікери. Насправді все виглядає інакше. Stuxnet - на сьогодні найскладніший кібер напад, швидше за все з'явився спільною американо-ізраїльською операцією. Так, Росія і Китай продемонстрували високу кваліфікацію в кібер шпигунстві, але лють східних воїнів і їх закодоване озброєння майже напевно перебільшені. Коли мова заходить про військові наступальні атаки, Америка та Ізраїль лідирують в них з великим випередженням.

Звучить іронічно, але це не та кібер безпека, про яку турбуються Росія і Китай. Чому саме ці країни разом з такими світилами ліберальної демократії, як Узбекистан, запропонували Організації Об'єднаних Націй створити "міжнародний кодекс поведінки" в області кібер безпеки? Кібер шпигунство було елегантно проігнороване в пропонованому формулюванні Конвенції разом з віртуальними зломами в Пентагоні, а Google залишається коханим офіційнного проведення часу в обох країнах. Але те, що західні демократії вважають конституційно захищеною свободою слова в кіберпросторі, Москва і Пекін приймають за нову загрозу для їх можливості контролювати своїх громадян. Кібер безпека має ширше значення в недемократичних країнах, для них найгіршим сценарієм буде колапс політичної влади, а не аварія на електростанції.

Широко висвітлена Арабська Весна показала диктаторам, що необхідно контролювати кіберпростір не тільки для отримання інформації про початок антиурядової діяльності, але і для отримання ідей про неї. Падіння Хосні Мубарака в Єгипті і Муаммара аль-Каддафі в Лівії, напевно, викликали тремтіння у чиновників в Росії і Китаї. Недивно, що ці дві країни просили про введення кодексу поведінки, який допоміг би їм боротися там, де використовуються комунікаційні технології - "зокрема мережі" (читай: соціальні мережі) щоб підірвати «політичну, економічну і соціальну стабільність».

Отже, Росія і Китай випереджають США, але лише у визначенні поняття кібер безпеки, як боротьби з антиурядовою діяльністю. Це і істинна кібер війна, в якій вони беруть участь.

На главную