IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Google звинувачує Китай в спробах злому аккаунтів Gmail

02.06.2011

Генеральний директор Google Ларрі Пейдж (фото Рейтер).

Компанія Google зафіксувала численні спроби несанкціонованого проникнення в поштові скриньки підписчиків служби Gmail.

Як повідомляється, невідомі зловмисники, швидше за все, застосовуючи фішингові методи, дізнавалися паролі користувачів Gmail. Жертвами стали «сотні чоловік», зокрема американські чиновники, китайські політичні діячі, представники військових відомств і журналісти.

Google вважає, що метою хакерів був моніторинг листування Gmail-користувачів, а атака здійснювалася з території КНР. Компанія вже вжила необхідних заходів безпеки, проінформувала про злом потерпілих і повідомила американські власті.

Китай, зрозуміло, звинувачення на свою адресу відкидає. У Міністерстві закордонних справ КНР заявили, що уряд країни «категорично проти всяких дій, що створюють загрозу інтернет-безпеці, включаючи діяльність хакерів».

Відносини між Google і КНР залишаються напруженими з початку минулого року, коли інтернет-компанія піддалася серії добре спланованих кібератак. Проведене розслідування показало, що однією з цілей нападу були поштові аккаунти сервісу Gmail, що належать правозахисникам. В організації атаки тоді був звинувачений Китай, хоча офіційний Пекін це заперечував.

На главную