IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Що таке VDS і навіщо він потрібен ?

31.05.2012

Аліна ТОПОРІВСЬКА

Сервер VDS

На сьогодні існує величезна кількість технологій, які дозволяють швидко розробляти достатньо складні сайти, інтернет-магазини і портали. Якщо говорити про системи, написані на php, то це, наприклад, Bitrix, eZpublish, drupal, Joomla тощо. Крім того активно розвиваються альтернативні технології: Django (зроблено на python), Plone (python), RubyOnRails (ROR, зроблено на Ruby) і ще багато розробок на java. Не дивлячись на всі переваги цих технологій, які пов'язані в першу чергу зі швидкою розробкою, легкою підтримкою і розширенням функціональності, у них є один загальний недолік: достатньо складно знайти для них хостинг, на якому вони б працювали з прийнятною продуктивністю.

Існує варіант вирішення цієї проблеми - collocation, тобто розміщення власного сервера у провайдера. Для його здійснення необхідно придбати сервер (вартість якого становить, як правило, від 2 тис. доларів і вище), купиати його, періодично проводити його адміністрування і здійснювати резервне копіювання даних. Обходиться цей варіант на порядок дорожче за хостинг. Крім того у разі виходу з ладу вашого устаткування, ви будете самі за свій рахунок відновлювати його працездатність і, зрозуміло, нести втрати, пов'язані з простоєм вашого сайта за час відновлення.

Проте вже давно розроблені технології, які дозволяють знайти "золоту середину" між хостингом з обмеженнями і collocation з високою вартістю володіння (TCO). Йдеться про так звані віртуальні виділені сервери (Virtual Dedicated Server або Virtual Private Server). VDS є виглядаэ наступним чином: провайдер купує один потужний сервер з великою кількістю пам'яті, на нього встановлюється система віртуалізації (грубо кажучи, аналог широко відомої vmware), а потім потужності цього сервера передаються декільком віртуальним машинам. Кожний з клієнтів VDS бачить у себе в консолі абсолютно окремий незалежний сервер і має повний доступ до нього. Сучасні серверні процесори від Intel і AMD мають вбудовану підтримку віртуалізації, тому витрати на організацію декількох VDS на одному сервері мінімальні.

Розміщуючи власні ресурси на VDS, клієнт одержує:

  • Власний налаштований під конкретні вимоги софтвер. Крім того, будь-який апгрейд програмного забезпечення буде під вашим контролем, тобто ви не потрапите в ситуацію, коли хостер оновлює системні бібліотеки або php, після чого сайт перестає працювати.
  • Можливість установки будь-якого ПЗ, а також здійснювати тест VDS. Ви не обмежені стандартним набором з php/perl/mysql. Абсолютно вільно можна запустити ту ж django, tomcat, RoR, а при бажанні навіть Oracle.
  • Практично повну незалежність від інших клієнтів. Сучасні засоби віртуалізації, такі як XEN або Virtuozzo, мають вбудовані засоби контролю за чесним розподілом процесорного часу і смуги пропускання мережевого інтерфейсу і жорстких дисків між всіма віртуальними машинами.
Проте за всі зручності доводиться платити, і потрібно відзначити, що основним мінусом VDS є вища ціна, ніж для звичайного хостингу. Ціни на VDS зумовлені тим, що якщо на сервер за 4-5 тис. доларів можна розмістити декілька сотень клієнтів звичайного хостингу, то клієнтів VDS на той же сервер уміщатиметься всього 20-30. Але, з іншого боку, розкручені портали та інтернет-магазини, тобто основні споживачі послуг VDS, мають прибуток, який вимірюється тисячами або навіть десятками тисяч доларів в місяць, і витрати в 50-100 доларів на місяць на утримання VDS є відносно невеликими. Звичайно на такі речі як реклама і SEO витрачається значно більше, адже ні реклама, ні SEO вам не допоможуть, якщо при напливі відвідувачів сервер хостера "впаде" через дуже "важкі" скрипти інтернет-магазину. Хостери, бачили таку ситуацію неодноразово: якщо по інтернет-магазину звичайно ходить одночасно декілька осіб і він при цьому більш-менш швидко працює, то при масових рекламних кампаніях, коли на сайт заходить одночасно декілька сотень осіб, аккаунт на хостингу дуже швидко вичерпує все свої ліміти і сайт просто перестає працювати. Тобто, витративши певну сууму на залучення клієнтів на сайт, власник сайту, який заощадив на хостингу, внаслідок рекламної кампанії отримує антирекламу.

На главную