IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

По USB 3.0 можна буде заряджати ноутбуки і підключати монітори

06.05.2012

USB

Робоча група USB 3.0 Promoter Group оприлюднила нову специфікацію високошвидкісного інтерфейсу передачі даних третього покоління. З її допомогою до комп'ютера через звичайний USB-порт можна буде підключати не тільки "флешки" або смартфони, але і (без окремих шнурів для живлення) пристрої, що споживають багато електроенергії: широкоформатні дисплеї, принтери або ноутбуки.

Перша специфікація USB 3.0, затверджена в 2008-му році, передбачаала збільшення швидкості передачі інформації до 4,8 гигабіт за секунду (з 480 мегабіт у USB 2.0) і підвищення сили струму з 500 мА до 900 мА при напрузі 5 вольт. Новий стандарт, названий USB Power Delivery, підвищує потужність до 100 ватів і дозволяє підключати навіть найжадібнішу до електрики периферію.

Як відзначив голова Promoter Group Брен Сондерс, порт USB 3.0 з новою специфікацією зможе виступати як повноцінне джерело живлення для ноутбука, пише Thinq. Зворотна сумісність з USB 2.0 при цьому збережеться.

Істотне збільшення потужності в USB 3.0 з нинішніх 4,5 до 100 ватів не відбудеться швидко. До кінця цього року специфікацію спочатку відправлять виробникам, а остаточно вона буде затверджена не раніше наступного року. Коли з'являться перші пристрої з покращеним портом USB 3.0, поки невідомо.

На главную