IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Додаток ВКонтакте повідомить користувача про його борги

06.01.2013

Федеральна служба судових приставів

Буквально кілька годин тому стало відомо про те, що кожен користувач провідної російської соціальної мережі «Вконтакте» тепер зможе перевірити, чи не знаходиться він в базі даних виконавчих проваджень.

Спеціальний додаток під назвою "Банк даних виконавчих проваджень" дозволяє не тільки відправити запит про себе або іншу людину, ім'я, прізвище і дату народження якого знає користувач, але і підписатися на оновлення цієї інформації. При цьому в даному додатку існує обмеження: один користувач - один запит для підписки.

Необхідно особливо відзначити, що у строгій відповідності з федеральним законом «Про персональні дані» додаток не зберігає дані користувача, а так само результати його пошукових запитів. При цьому дані, необхідні для підписки зберігаються у вигляді хешу (рядка, зашифрованого за допомогою спеціального алгоритму). Розробники запевняють, що розшифрувати і визначити дані математично неможливо.

З технічної точки зору пошук по базі даних здійснюється шляхом пошуку співпадаючих хешів. Для пересічних користувачів це означає, що ніякі персональні дані в додатку зберігатися не будуть. У свою чергу це є гарантією того, що ніхто сторонній не зможе подивитися дані користувача, а також його підписки. Якщо користувач не упевнений, що додав підписку на коректні дані, то він зможе видалити її і оформити підписку наново.

За словами представника Федеральної служби судових приставів (ФССП) Володимира Червінського, перед офіційним запуском додатка було проведене аналітичне дослідження використання різних додатків в соціальних мережах «ВКонтакте» і «Однокласники».

В ході цієї роботи було одержане наочне підтвердження того, що обидві ці соціальні платформи найкращим чином підходять для того, щоб максимальна кількість громадян скористалася послугою мережевої взаємодії з базою даних ФССП.

Крім усього іншого, як зазначає портал postup.in.ua, Володимир Червінський відзначив, що на платформі соціальної мережі «ВКонтакте» впровадження нового додатка пройшло достатньо легко. А ось при роботі з соціальною мережею «Однокласники» виникли деякі технічні складнощі. При цьому було підкреслено, що всі проблеми будуть успішно подолані в найближчим часос і користувачі «Однокласників», поза сумнівом, зможуть одержувати актуальну інформацію з бази даних ФССП.

На главную