IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Стала доступною бета-версія серверної ОС Windows Server 8

17.04.2012

Windows Server 8

Корпорація Microsoft оголосила про доступність бета-версії нової серверної операційної системи Windows Server 8, яка забезпечує необхідну гнучкість вибору стратегії використання і розвитку ІТ-інфраструктури підприємства. За словами розробників, Windows Server 8 є оптимальною платформою для побудови приватної «хмари» і дозволяє швидко і просто розвернути ресурсну базу для надання ІТ-сервісів.

«Наступна версія серверної операційної системи — Windows Server 8 — втілила у собі весь досвід компанії Microsoft як у створенні рішень для власної ІТ-інфраструктури організацій, так і в побудові публічних хмарних сервісів і управлінні ними. Кінцевим завданням будь-якої організації є можливість ефективно використовувати всі переваги сучасних додатків бізнесу незалежно від того, де саме вони розміщені — на власних ресурсах або в публічній “хмарі”. Windows Server 8 допомагає оптимізувати інфраструктуру організації і, комбінуючи різні хмарні технології, вибрати якнайкраще рішення», — заявив Біл Ленг (Bill Laing), корпоративний віце-президент підрозділу Windows Server і хмарних технологій корпорації Microsoft.

В цілому Windows Server 8 пропонує: просунуту платформу для віртуалізації (з новим гіпервізором Hyper-V Storage 3.0), яка дозволяє створювати повністю ізольовані середовища, забезпечувати заданий SLA, контролювати використання ресурсів, а також дати користувачам можливість самообслуговування (це стає можливим дякуючи, наприклад, таким новим технологіям, як віртуалізація мережевого трафіку, покращена міграція віртуальних машин, включаючи міграцію без загального сховища даних, жива міграція для сховищ та ін.); підвищену масштабованість і продуктивність, що забезпечує гнучкість і ефективність використання устаткування відповідно до поточних потреб (наприклад, тепер можна використовувати кластер розміром до 63 вузлів, а у віртуальних машинах — до 160 логічних і до 32 віртуальних процесорів); безпечну інтеграцію з публічними хмарними сервісами, що досягається за допомогою крізної ідентифікації і нових мережевих технологій і функцій (таких як установка VPN-з'єднання між локаціями, мобільність IP-адрес, можливість створення резервних копій у «хмарі»), а також можливість використання гібридної моделі.

За інформацією Microsoft, Windows Server 8 допомагає створити високодоступну мультисерверну платформу з високим ступенем автоматизації і простим управлінням без значних фінансових вкладень. Так, система пропонує: нові і покращеані технології для захисту від широкого спектру сценаріїв можливих збоїв (дозволяють забезпечити оптимальний рівень доступності сервісів і прозоре для користувачів відновлення); ефективне управління за рахунок інструментів автоматизації рутинних операцій і єдиної консолі управління; економічну ефективність за рахунок можливості використовувати доступні за ціною рішення для створення СХД і інтелектуальної роботи з ними, зниження рівня енергоспоживання і ін.

Windows Server 8 є універсальною і масштабованою платформою для вебу і додатків, яка пропонує широкі можливості створення і розгортання додатків як на власних ресурсах, так і в хмарних сервісах або в будь-якій їх комбінації за допомогою єдиного набору інструментів. Так, завдяки симетричному програмуванню можливо створити один додаток і запускати його як локально, так і в публічній «хмарі» або навіть створювати гібридні додатки, використовуючи при цьому єдині засоби розробки, пояснили в Microsoft. Цьому сприяє наявність можливості міграції віртуальних машин між локальним розміщенням і Windows Azure.

В той же час, нова серверна ОС надає необхідні технології та інструменти для підвищення масштабованості і еластичності додатків з багатоорендною архітектурою. Наприклад, єдиний логічний кеш для декількох серверів, модель «тема/підписка» для передачі повідомлень між слабозв'язаними додатками, а також цілий набір нових функцій для підвищення щільності розміщення веб-сайтів, мовиться в повідомленні Microsoft.

Нарешті, Windows Server 8 є відкритою веб-платформою і підтримує відкриті стандарти і додатки на базі open source, а також широкого спектру мов програмування.

Крім всього, слід зазначити можливість Windows Server 8 за забезпеченням мобільних і віддалених співробітників безпечним доступом до звичного робочого середовища незалежно від використовуваного пристрою і місцеположення. Серверна ОС надає користувачу Windows-середовище у будь-який момент, де б він не знаходився, включаючи всі можливості графіки, збережені персональні налаштування і навіть multi-touch, якщо використовується планшет. При цьому Windows Server 8 забезпечує безпеку і захищеність даних за рахунок централізованого застосування політик безпеки, ідентифікації і розширених можливостей класифікації даних і створення правил доступу на основі цієї класифікації, а також даних про місцезнахлдження користувача, відзначили у корпорації.

На главную